Jakie kable warto mieć w domu?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie kable warto mieć w domu?

Kable to jedno z elektronicznych akcesoriów, które koniecznie powinny znaleźć się w każdym domu. W sklepach znajdziemy jednak tak wiele różnych rodzajów kabli, że często można się pogubić w ich specyfikacji i przeznaczeniu. Jakie więc kable kupić? Podpowiadamy, jakie konkretnie kable warto mieć w swoim domu.

Kabel USB

Jednym z podstawowych kabli, które koniecznie powinieneś mieć w domu, to kable USB. Tego typu kabel to nic innego jak złącze do przewodowej komunikacji między urządzeniami, zastępujące porty równoległe i szeregowe. To właśnie dzięki niemu naładujesz większość sprzętów takich jak smartfony, tablety, czy nawet notebooki, a także będziesz w stanie podpiąć różnego rodzaju akcesoria takie jak dyski przenośne, myszki do komputera, drukarki, modemy, głośniki, czy wiele innych. Jest to więc absolutny must have. Pamiętaj jednak, że kable USB podzielone są na typy, dlatego też przed zakupem sprawdź, jaki typ kabla będzie kompatybilny z Twoimi urządzeniami.

DisplayPort

W domu warto mieć także tak zwany DisplayPort. Co to takiego? Jest to uniwersalny interfejs, który obsługuje cyfrową transmisję danych. DisplayPort jest swego rodzaju następcą klasycznego HDMI. Tego typu złącze umożliwia przede wszystkim przesyłanie wysokiej jakości dźwięku i obrazu z komputera do monitora, dzięki czemu możesz korzystać między innymi z jak najlepszej rozdzielczości. 

RJ-45 czyli LAN

W każdym domu przyda się także kabel RJ-45 czyli tak zwany LAN. Jest to kabel, który umożliwia przewodowe podłączenie internetu. Oczywiście wiadome jest, że w dzisiejszych czasach bezprzewodowy internet jest swoistym standardem, jednak warto w razie potrzeby mieć w domu również kabel, który umożliwi Ci fizyczne podpięcie się do routera. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nawet w przypadku, kiedy WiFi nie będzie działać, będziesz w stanie połączyć się z internetem. 

Jack 3,5 mm stereo

Jeśli jesteś fanem słuchania muzyki, to w Twoim domu powinien znaleźć się również kabel Jack 3,5. Dzięki niemu będziesz w stanie szybko i bez problemu podpiąć się do głośników, które nie mają możliwości łączenia się ze sprzętem poprzez Bluetooth lub WiFi. Posiadając ten uniwersalny kabel stereo w swojej domowej kolekcji, będziesz mieć pewność, że bez problemu posłuchasz muzyki z telefonu, telewizora lub odtwarzacza.

Zdjęcie główne: pexels.com/Karolina Grabowska

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*