Jak stworzyć nowoczesne stanowisko gamingowe?

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak stworzyć nowoczesne stanowisko gamingowe?

Gracze mają wyższe wymagania co do sprzętu, a także potrzebują odpowiednio zaaranżowanego stanowiska do gamingu. Komputer powinien zapewniać wysokiej jakości oprawę wizualną i dźwiękową gry, a funkcjonalna i estetycznie urządzona przestrzeń sprzyjać długim sesjom grania. Sprawdź, o co należy zadbać, tworząc własne stanowisko gamingowe. 

Na stanowisko gamingowe składają się zwykle stabilne biurko, wygodny fotel lub krzesło oraz komputery i peryferia dla graczy. Dla komfortu gry warto wziąć pod uwagę również oświetlenie pomieszczenia, inteligentne przechowywanie i okablowanie sprzętu oraz akcesoria, które ułatwiają jedzenie i picie bez rozlewania w czasie angażującego streama czy turnieju.

Komputer dla graczy i wyposażenie gamingowe

Do sprzętu gamingowego zaliczają się komputery stacjonarne lub laptopy do gier, a także konsole. Warto zadbać również o urządzenia peryferyjne, takie jak monitory gamingowe, klawiatury i myszki dla graczy. Profesjonalni gracze mogą zaopatrzyć się również w specjalne karty przechwytujące wideo, które odciążą gamingowy PC, kamery internetowe, mikrofon ze statywem, który przydaje się podczas nagrywania streamów albo wysokiej jakości słuchawki z mikrofonem.

Należy pamiętać o tym, że dźwięk jest integralną częścią gry i wpływa na rozgrywkę, dlatego warto zadbać o odpowiednie nagłośnienie. Dobre usprzętowienie audio pozwoli Ci wychwycić wszystkie dźwięki z gry i z wyprzedzeniem przygotować się do walki. Warto zaopatrzyć się słuchawki emitujące dźwięki przestrzenne albo profesjonalne głośniki. 

Wybierając urządzenia do gry, zwróć uwagę na wszystkie parametry, m.in. nagłośnienie czy rozdzielczość, aby mieć pewność, że sprzęt w pełni odda potencjał gier, zapewni realistyczne odwzorowanie grafiki i pozwoli na szybki czas reakcji. 

Biurko 

Wybierz biurko o długim blacie, które zostało zaprojektowane specjalnie do wielogodzinnych sesji grania i które pomieści cały Twój sprzęt. Nowoczesne modele biurek gamingowych mają zaokrąglone brzegi oraz są wyposażone w specjalne uchwyty na słuchawki i stojak na napój. Stabilne i ergonomiczne meble pozwolą zminimalizować ryzyko drętwienia mięśni nawet po kilku godzinach intensywnej gry.

Krzesło gamingowe 

Krzesło lub fotel przeznaczony do gamingu powinien być ergonomiczny i gwarantować utrzymanie sylwetki w zdrowej pozycji. Odpowiedni model uchroni Cię od bólu pleców, a także odciąży kark. Regulowane podłokietniki sprawią, że dopasujesz się do każdej sytuacji, a także pomogą Ci poprawić precyzję w trakcie gry. Wybierz fotel o nowoczesnym designie, który sprawdzi się podczas wielogodzinnych turniejów. Szeroki wybór foteli zarówno dla początkujących, jak i profesjonalnych graczy oferuje Pro Gamer.

Okablowanie 

Duże znaczenie przy urządzaniu stanowiska gamingowego mają również akcesoria, takie jak podstawka do PC, stojak na smartfon czy magnetyczny uchwyt na mysz i podkładka. Warto przemyśleć zakup haczyków na przewody albo specjalnej siatki na kable, którą można umieścić pod biurkiem. Ułatwi to organizację i usprawni przygotowanie sprzętu do rozgrywki.

Zdj. główne: Redd/unsplash.com

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*