Podpis biometryczny – wielki postęp i większe bezpieczeństwo

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis
Podpis biometryczny – wielki postęp i większe bezpieczeństwo

Zastosowanie podpisu biometrycznego to ważny krok nie tylko na drodze do cyfryzacji, ale też do zapewnienia bezpieczeństwa. Okazuje się, że jest praktycznie niemożliwy do sfałszowania. Od pewnego czasu jest używany przez niektóre instytucje finansowe i w administracji publicznej. Teraz sięga po niego polska Policja.

Jak działa podpis biometryczny?

Ten nowoczesny sposób podpisywania się pozwala na potwierdzenie tożsamości dzięki danym biometrycznym. Chodzi o odcisk palca, rozpoznanie twarzy lub nawet sposób naciskania na klawisze. Ta technologia jest coraz powszechniejsza w firmach sektora prywatnego, gdzie obok wysokiego poziomu bezpieczeństwa, pozwala zaoszczędzić papier.

Podpis biometryczny w polskiej Policji

Polska Policja również zdecydowała się na wprowadzenie podpisu biometrycznego. W tym przypadku składa się go rysikiem na specjalnie do tego przeznaczonym tablecie. Technologia zbiera informacje na temat wielu unikalnych cech pisma – chodzi między innymi o prędkość pisania, siłę nacisku i odległość rysika od tabletu w poszczególnych etapach składania podpisu. Okazuje się, że jest to przełom w badaniach kryminalistycznych – takiego podpisu nie da się w praktyce sfałszować. 

Udostępnij:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*